Kadra

Zagraniczny trener zgłosił się do pracy w polskiej kadrze. Posadą był zainteresowany już wcześniej

Fot. Paweł Jerzmanowski

Cezary Kulesza ma jeszcze kilka dni na wybranie nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Chęć do pracy z drużyną narodową zgłosił Gianni De Biasi, aktualny opiekun kadry Azerbejdżanu.

Do przyszłej środy PZPN przedstawi opinii publicznej nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Cezary Kulesza od czwartku prowadzi rozmowy z kandydatami na następcę Fernando Santosa. Na ten moment w sprawie nie ma jeszcze żadnych konkretów.

Jak zdradził w rozmowie z portalem Sport.pl prezes federacji, na stanowisko Portugalczyka najprawdopodobniej zatrudniony zostanie Polak. Wśród faworytów do objęcia kadry wymienia się Michała Probierza, Marka Papszuna czy Adama Nawałkę. Mimo to z pracą przy reprezentacji łączeni są również szkoleniowcy zza granicy.

Zdaniem Interii Kulesza chciałby przeprowadzić rozmowę z Kostą Runjaiciem. Niemiec od kilku lat jest czołowym trenerem w Ekstraklasie i zna realia tutejszej piłki. Doniesienia prowadzą także w kierunku jednego z włoskich menadżerów.

Według informacji przekazanych przez Piotra Koźmińskiego swoje CV do PZPN-u wysłał Gianni De Biasi. 67-latek aktualnie pełni funkcję selekcjonera reprezentacji Azerbejdżanu, jednak jego kontrakt wygasa lada moment. Włoch już od dłuższego czasu próbuje objąć biało-czerwonych, jak dotąd bezskutecznie.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.