Transfery

Raków Częstochowa zakontraktował dwóch nowych piłkarzy. Klub spełnia swoją obietnicę

Ephrahim Lombo oraz David Mukonkole Kabala zostali nowymi piłkarzami Rakowa Częstochowa. Zawodnicy póki co będą występować w zespole rezerw mistrzów Polski.

Podczas zimowego okna transferowego szeregi Rakowa Częstochowa zasilił Erick Otieno. Piłkarz pozyskany z AIK Solna to pierwszy Kenijczyk w historii Ekstraklasy. Przy okazji przenosin pod Jasną Górę, wahadłowy podzielił się z mediami ciekawymi informacjami.

Powiedzieli mi, że chcą inwestować w Afryce, a zwłaszcza w Kenii. Tak się umówiliśmy i klub zapewnił mnie, że skauci przyjadą zobaczyć lokalną scenę. Chcą zbudować potężny zespół ujawnił Otieno.

Słowa 27-latka szybko znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W Częstochowie zameldowali się już bowiem Ephrahim Lombo i David Mukonkole Kabala. Obaj piłkarze pochodzą z Demokratycznej Republiki Konga.

Lombo (20) to skrzydłowy, który ma za sobą występy w młodzieżowej kadrze DRK. Kabala (21) występuje natomiast na pozycji napastnika. Raków Częstochowa zapłacił za te transfery łącznie 200 tysięcy euro.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej