Kadra

Wymowny wpis właściciela Rakowa ws. wyboru nowego selekcjonera. „Przekleństwa cisną się na usta”

Fot. Screen/ YouTube/ Raków Częstochowa

Po rozstaniu z Fernando Santosem Polski Związek Piłki Nożnej będzie musiał szybko znaleźć jego następcę. Według mediów faworytem Cezarego Kuleszy jest Michał Probierz. Do całej sytuacji odniósł się również właściciel Rakowa Częstochowa.

W ciągu najbliższych godzin PZPN powinien opublikować oficjalny komunikat ws. rozwiązania umowy z Fernando Santosem. Portugalski trener oraz jego współpracownicy od rana są w siedzibie piłkarskiej centrali. Tam analizowane są dokumenty rozwodowe z reprezentacją Polski.

Po odejściu mistrza Europy z 2016 roku Cezary Kulesza będzie zmuszony do kolejnych poszukiwań selekcjonera. Według medialnych doniesień faworytem prezesa związku jest Michał Probierz, czyli jego dawny znajomy z Jagielloni Białystok oraz trener kadry młodzieżowej. Nie jest on jednak jedynym potencjalnym kandydatem.

Do kadry przymierzany jest również m.in. Marek Papszun. Od momentu zdobycia mistrzostwa Polski były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa pozostaje na bezrobociu. Już wcześniej łączono go z objęciem kadry narodowej.

Wiele wskazuje na to, że to właśnie ktoś z pary Probierz – Papszun otrzyma zadanie przygotowania biało-czerwonych do baraży o EURO 2024. Ciekawy wpis na Twitterze umieścił Michał Świerczewski, właściciel „Medalików” i przyjaciel drugiego z wymienionych trenerów. Kilka minut później został on usunięty.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.