Kadra

Fernando Santos pożegnał się z polskimi kibicami. „Chociaż kończymy współpracę, jestem wdzięczny”

Fot. Paweł Jerzmanowski

W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował o rozstaniu z Fernando Santosem. Portugalczyk w kilku słowach podziękował kibicom za wsparcie podczas jego kadencji.

Już od porażki z Albanią zanosiło się na to, że Fernando Santos zostanie zwolniony z posady selekcjonera reprezentacji Polski. Po dwóch dniach negocjacji ws. warunków zerwania kontraktu doszło do oficjalnego potwierdzenia. Biało-czerwoni muszą szukać nowego trenera.

Mistrz Europy z 2016 roku był selekcjonerem reprezentacji Polski przez niespełna osiem miesięcy. Santos poprowadził drużynę narodową w sześciu spotkaniach. Jego bilans to trzy zwycięstwa oraz trzy porażki.

Chociaż kończymy naszą współpracę, jestem wdzięczny za to, że prowadziłem polską reprezentację i życzę wszystkiego najlepszego Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli, kiedy tu mieszkałem powiedział Santos na pożegnanie z kadrą.

Wybór nowego selekcjonera jest teraz dla zarządu PZPN kwestią priorytetową, dlatego niebawem poinformujemy, kiedy odbędzie się prezentacja nowego treneradodał Cezary Kulesza.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.