Hiszpania

Bunt w szeregach Barcelony. Gwiazdor odmówił wejścia na boisko

grafika: własna/Krótka Piłka

FC Barcelona ponownie zgubiła punkty w lidze hiszpańskiej. Pomimo wysokiego prowadzenia do przerwy „Duma Katalonii” zaledwie zremisowała z Celtą Vigo. Według relacji dziennikarzy jeden z zawodników odmówił wejścia na boisko.

Barca zaliczyła świetny start w spotkaniu z Celtą de Vigo i do przerwy prowadziła już 3:0. Okazało się jednak, że to nie wystarczy, by zdobyć 3 punkty. Za sprawą Iago Aspasa gospodarze w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania, a piłkarze klubu z Camp Nou po raz czwarty z rzędu nie odnieśli ligowego zwycięstwa.

Pod koniec pierwszej połowy widowiska Ansu Fati doznał kontuzji. W jego miejsce Sergi Barjuan chciał wpuścić Philippe Coutinho. Tymczasowy szkoleniowiec nakazał Brazylijczykowi, by ten natychmiast wyszedł na rozgrzewkę. Pomocnik miał stanowczo odmówić. Ostatecznie 18-latka zastąpił Alejandro Balde

Sytuacja Barcelony w LaLiga jest fatalna. W tym momencie „Blaugrana” traci do liderującego Realu Madryt aż 10 punktów, jednak w stolicy Katalonii o mistrzostwie w tym sezonie raczej nikt nie myśli, a realnym celem jest zakwalifikowanie się do przyszłej edycji Ligi Mistrzów, co wcale nie jest oczywiste, patrząc na postawę innych drużyn.

Nieco optymizmu w serca kibiców wlewa zmiana na stanowisku trenera. Zwolnionego niedawno Ronalda Koemana zastąpi legenda klubu, Xavi Hernandez. 41-latek ma zostać zaprezentowany już w przyszły poniedziałek.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.