Inne ligi Polacy za granicą

Problemy Piątka w nowym klubie. W tle doniesienia o konflikcie piłkarzy z trenerem

Krzysztof Piątek
Fot. Paweł Jerzmanowski

Krzysztof Piątek od 18 lipca jest zawodnikiem Basaksehiru. W Turcji wiedzie mu się jednak – przynajmniej na razie – przeciętnie. Polak dotychczas wystąpił w trzech meczach, nie strzelając w nich żadnego gola.

Krzysztof Piątek od niemal dwóch miesięcy jest zawodnikiem Basaksehiru. W Turcji miał odzyskać formę i dawną skuteczność strzelecką. Na razie tej skuteczności jednak nie ma, podobnie jak cała jego drużyna. Drużyna ze Stambułu ma za sobą trzy mecze ligowe – wszystkie przegrane, wszystkie zakończone bez choćby jednej zdobytej bramki.

Takie wyniki oznaczają problemy dla wszystkich graczy Basaksehiru, w tym Piątka. Słabe wyniki to jednak nie wszystko – w tureckich mediach pojawiły się bowiem doniesienia o konflikcie graczy z trenerem Cagdasem Atanem, o których w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP opowiedział Ferhat Kiziltas. Nadzieje przed obecnym sezonem były duże, ale na razie wyniki są bardzo złe. Pojawiały się doniesienia, że doszło do konfliktu trenera z zawodnikami – przyznał turecki dziennikarz.

I dodał, mówiąc już o samej grze Piątka: – Jego transfer odbił się w Turcji szerokim echem, wciąż jest pamiętany jego świetny okres we Włoszech, trafił za duże pieniądze do Milanu i zdobywał dla niego bramki. Jego nazwisko było tutaj łączone z Galatasaray czy Fenerbahce.