Hiszpania Polacy za granicą

Hiszpańskie media: Lewandowski skrytykowany przez Xaviego! Ujawniono, co zaszło w przerwie meczu z Almerią

Media: Robert Lewandowski skrytykowany przez Xaviego!

FC Barcelona w meczu 18. kolejki LaLiga wygrała przed własną publicznością z Almerią (3:2). Wygrała jednak w przeciętnym stylu, długo męcząc się z ostatnią drużyną tabeli. Szczególnie słabo gospodarze zagrali w pierwszej połowie, po której zostali wygwizdani. Zawodnikom oberwało się jednak nie tylko od kibiców, ale również od Xaviego. Zdaniem hiszpańskich mediów mocno skrytykowany został m.in. Robert Lewandowski.

FC Barcelona wciąż znajduje się w kryzysie. I można to powiedzieć nawet pomimo odniesienia zwycięstwa w środowym meczu z Almerią. Paradoksalnie to zwycięstwo było właśnie kolejnym dowodem trwania wspomnianego kryzysu. Piłkarze Xaviego zagrali słabo, długo męczyli się z rywalami, zajmującymi ostatnie miejsce w tabeli. Ostatecznie wygrali, ale trzy punkty zapewnili sobie dopiero golem w 83. minucie.

Szczególnie słabo Barcelona zagrała w pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 1:1 po golach Raphinhi i Leo Baptistao. Gospodarze zaprezentowali się na tyle źle, że po gwizdku kończącym pierwszą część gry zostali wygwizdani przez swoich fanów.

Na gwizdach się jednak nie skończyło. Hiszpańskie media ujawniły, że w przerwie spotkania graczom „Blaugrany” oberwało się także od Xaviego, co zresztą potwierdził później sam trener. – W przerwie odbyłem z zawodnikami najcięższą rozmowę w całej karierze trenerskiej – przyznał 43-latek. Jak przekazali dziennikarze „Mundo Deportivo”, jednym z zawodników, którym w szatni od Xaviego oberwało się najbardziej mia być Robert Lewandowski.

Przemowa Xaviego odniosła pozytywne skutki. Po przerwie Barcelona grała lepiej, ostatecznie wygrywając spotkanie. Sam Lewandowski zaliczył natomiast asystę przy decydującym golu Sergiego Roberto.