Ekstraklasa

Media: Widzew zmieni trenera! Podano już nazwisko jego następcy

Widzew Łódź w ostatnim czasie nie radzi sobie najlepiej, aktualnie zajmując dopiero 12. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Sytuację łódzkiego zespołu pogorszyła m.in. ostatnia porażka z Legią Warszawa (1:3), po której – według medialnych doniesień – zdecydowano, że Janusz Niedźwiedź nie będzie dłużej pierwszym trenerem Widzewiaków.

Szybki gol Ernesta Muciego (w 5. minucie spotkania), a później drugie trafienie Albańczyka i jeden gol Josue – w niedzielę Widzew Łódź nie mógł nawiązać wyrównanej walki z Legią Warszawa (mimo, że tuż przed przerwą doprowadził do wyrównania za sprawą trafienia Jordiego Sancheza). Widzewiacy przegrali z wicemistrzami Polski, co – jak wynika z medialnych doniesień – przesądziło o losie trenera Janusza Niedźwiedzia. Choć nie tyle chodzi o samą porażkę z Legią, co o fakt, że była to czwarta przegrana w tym sezonie – wcześniej zespół z Łodzi nie sprostał także Śląskowi Wrocław, Jagiellonii Białystok i Pogoni Szczecin, w sezonie 2023/24 wygrywając tylko dwa mecze (z Puszczą Niepołomice i ŁKS-em Łódź).

Jak informuje Jakub Seweryn z portalu Sport.pl, wspomniany Niedźwiedź nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny Widzewa. Już we wtorek 5 września zastąpić ma go Daniel Myśliwiec, który po zakończeniu ostatniego sezonu rozstał się ze Stalą Rzeszów, którą prowadził niemal trzy lata (od grudnia 2020).