Transfery

Raków Częstochowa finalizuje transfer nowego napastnika. „Medaliki” mogą wyrównać rekord

Wiele wskazuje na to, że Raków Częstochowa w końcu przeprowadzi długo zapowiadany transfer napastnika. Nowym piłkarzem „Medalików” ma zostać Ante Crnac.

W środę Raków Częstochowa zawalczy o udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu przeciwko FC Kopenhaga podopieczni Dawida Szwargi przegrali 0:1 po niefortunnym golu samobójczym. Mimo to w klubie panuje przeświadczenie, że Duńczyków da się wyeliminować.

Jeszcze przed starciem w Champions League na Limanowskiego może trafić nowy piłkarz. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka Raków Częstochowa prowadzi zaawansowane rozmowy. ws kupna Ante Cranaca ze Slavena Belupo. Jeśli wszystko potoczy się pozytywnie, negocjacje zostaną zamknięte we wtorek.

Crnac to wychowanek Dinama Zagrzeb oraz młodzieżowy reprezentant Chorwacji. Pomimo zaledwie dziewiętnastu lat na karku za sobą ma już kilka sezonów w dorosłej piłce. W trwających rozgrywkach strzelił trzy gole w sześciu meczach.

Rosły nastolatek może występować zarówno na pozycji napastnika jak i skrzydłowego. Jak przekazał Izak Ante Sucic z portalu germanijak.hr, Raków Częstochowa może zapłacić Slavenowi Belupo nawet 1,5 miliona euro, co byłoby wyrównaniem dotychczasowego rekordu transferowego.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.