Transfery

Manchester City dopina transfer nowego środkowego pomocnika. 60 milionów euro na stole

Manchester City jest bliski pozyskania Matheusa Nunesa z Wolverhampton. Portugalski pomocnik ma kosztować „Obywateli” około 60 milionów euro.

Po najlepszym sezonie w swojej historii Manchester City nie zamierzał przespać letniego okna transferowego. Na Etihad Stadium trafiło kilku czołowych europejskich piłkarzy, którzy z pewnością jeszcze bardziej zwiększą jakość kadry „Obywateli”. Dotychczas mistrzowie Anglii wydali na nowe wzmocnienia około 180 milionów euro.

Drużynę Pepa Guardioli zasilili już Josko Gvardiol, Jeremy Doku oraz Mateo Kovacic. Są to również odpowiedzi na ostatnie odejścia z klubu. Do zespołów z Arabii Saudyjskiej dołączyli Ryiad Mahrez i Aymeric Laporte, a swojego kontraktu nie przedłużył Ilkay Guendogan.

Wiele wskazuje na to, że Manchester City przeprowadzi jeszcze co najmniej jeden głośny transfer. Zdaniem Fabrizio Romano zwycięzcy Ligi Mistrzów kupią kolejnego środkowego pomocnika. Ma nim być Matheus Nunes z Wolverhampton.

Portugalczyk trafił na Molineux Stadium latem ubiegłego roku. „Wilki” zapłaciły za niego wówczas 45 milionów euro. 25-latek w swoim pierwszym sezonie w Premier League zaprezentował się bardzo dobrze, czym wzbudził zainteresowanie Guardioli. Oficjalne potwierdzenie tego transferu wydaje się być kwestią kilkudziesięciu godzin.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej