Transfery

Raków Częstochowa nie odpuszcza transferowego hitu wewnątrz ligi. Jest nowa oferta

Na kilka dni przed zamknięciem letniego okna transferowego Raków Częstochowa nie rezygnuje z planów pozyskania nowego napastnika. „Medaliki” ponowiły swoją ofertę za Erika Exposito ze Śląska Wrocław.

O transferze na pozycję napastnika w Rakowie Częstochowa rozmawia się od bardzo dawna. Lista życzeń mistrzów Polski obejmuje wiele nazwisk, jednak dotychczas nie wyniknęło z tego nic konkretnego. „Medaliki” starały się m.in. o podpis Serdara Dursuna. Turek wybrał jednak przenosiny wewnątrz ligi.

Skauci klubu monitorują sytuację snajperów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka Raków Częstochowa ma nowy priorytet na rynku transferowym. Jest nim Erik Exposito. Drużyna spod Jasnej Góry miała już nawet wysłać ofertę do Śląska Wrocław.

Hiszpan niespodziewanie pozostał na Tarczyński Arena, chociaż próbował wszystkiego, aby do tego nie doszło. Exposito z determinacją rozmawiał z klubami z Turcji oraz Bliskiego Wschodu, mimo to negocjacje zawsze kończyły się niepowodzeniem. Zimą napastnik mógł trafić natomiast do Rakowa, ale w ostatniej chwili zmienił warunki umowy, co zniechęciło klub do dalszych kontaktów.

Sytuacja uległa zmianie po kilku kolejkach trwającego sezonu. Exposito prezentuje niebywale wysoką formę, w Śląsku otrzymał opaskę kapitańską i zaufanie trenera. Wcześniejsza propozycja „Medalików” opiewała na 700 tysięcy euro, a w transfer miał zostać włączony również Sebastian Musiolik.

Edit: Śląsk Wrocław w oficjalnym komunikacie poinformował, że Erik Exposito nie odejdzie z klubu podczas trwającego okna transferowego.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.