Ekstraklasa

Legia Warszawa zagra o awans do fazy grupowej LKE. Wiadomo, ile „Wojskowi” mogą zarobić

Już w czwartek Legia Warszawa rozegra swój pierwszy mecz w czwartej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Jeśli stołecznemu klubowi uda się awansować do fazy grupowej tych rozgrywek, wówczas czekają na niego duże pieniądze.

Legia Warszawa ma za sobą dwa trudne i emocjonujące dwumecze w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Kosty Runjaicia najpierw wyeliminowali Ordabasy Szymkent po zaciętym boju, a następnie w niewiarygodnych okolicznościach odprawili Austrię Wiedeń. Aby dostać się do fazy grupowej „Wojskowi” muszą ominąć jeszcze jedną przeszkodę.

Ostatnim przeciwnikiem Legii Warszawa w tegorocznych eliminacjach europejskich pucharów będzie FC Midtjylland. Duński zespół pokonał dotychczas Nidercorn z Luksemburga oraz Omonię Nikozja. Starcie otwierające rywalizację w tej parze odbędzie się w czwartek na MCH Arena w Herning.

Według przewidywań ekspertów wicemistrzowie Polski są delikatnym faworytem do gry w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Przejście FC Midtjylland łączy się również z dużymi benefitami pieniężnymi. Samo dojście do ostatniej rundy kwalifikacji LKE i gra w niej to zysk w wysokości 1,65 miliona euro.

W przypadku pokonania „Wilków” do budżetu Legii Warszawa wpłynie 1,3 miliona euro za zwycięstwo w dwumeczu oraz 1,6 miliona euro za występy w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. A to jeszcze nie koniec potencjalnych profitów.

Za każdą wygraną w grupie LKE UEFA płaci klubom pół miliona euro i 166 tysięcy euro za odniesienie remisu. Dodatkowo nagradzany jest także awans do fazy pucharowej – 650 tysięcy euro za zajęcie pierwszego miejsca oraz połowa tej kwoty za drugie miejsce. Jeżeli Legii Warszawa uda się pokonać FC Midtjylland, wówczas klub ze stolicy Polski zarobi minimum 4,6 miliona euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.