Transfery

Legia Warszawa chce ściągnąć piłkarza z Premier League. Wcześniejsza oferta została odrzucona

Fot. Paweł Jerzmanowski

Legia Warszawa wciąż stara się o pozyskanie Jamesa Furlonga z Brighton. Angielski klub kilka tygodni temu odrzucił ofertę „Wojskowych”.

Początek sezonu 2023/2024 okazał się dla Legii Warszawa bardzo pozytywny. Podopieczni Kosty Runjaicia po czterech kolejkach Ekstraklasy mają na swoim koncie dziesięć punktów. Wicemistrzowie Polski potknęli się jedynie w starciu z Puszczą Niepołomice.

Ponadto „Wojskowi” nadal mają szansę na udział w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Stołeczna drużyna dotychczas wyeliminowała Ordabasy Szymkent oraz Austrię Wiedeń. W ostatniej rundzie kwalifikacji LKE rywalem Legii Warszawa będzie duńskie FC Midtjylland.

Pomimo dobrych wyników w grze zespołu z Łazienkowskiej widać jest kilka mankamentów, szczególnie jeśli chodzi o grę w defensywie. Kilka rażących błędów zdążył popełnić już Kacper Tobiasz, odczuwalny jest również brak Maika Nawrockiego, który odszedł do Celtiku Glasgow. Władze klubu szukają więc nowych rozwiązań.

Po długiej sadze transferowej potwierdzono pozyskanie Steve’a Kapuadiego z Wisły Płock. Legia Warszawa ostatecznie przebiła ofertę Włoskiej Venezii i sprowadziła nowego obrońcę. Ponowiona zostanie również propozycja dla Brighton za Jamesa Furlonga.

Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka „Wojskowi” wykazują dużą determinację przy próbach finalizacji tego ruchu. Jeszcze w lipcu na stole „Mew” pojawiła się oferta za Irlandczyka, wówczas jednak uznano, że jest ona zbyt mała. Teraz Legia Warszawa postara się zadowolić przedstawicieli klubu z Premier League.

21-letni boczny obrońca nie zadebiutował jeszcze na najwyższym stopniu rozgrywek w Anglii. Pierwszą połowę aktualnego roku Furlong spędził na wypożyczeniu w szkockim Motherwell.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.