Ekstraklasa Kadra

Kamil Kosowski przewidział, kto niebawem poprowadzi reprezentację Polski. „Rok, maksymalnie dwa lata”

Maciej Skorża w sobotę został zaprezentowany jako nowy trener Lecha Poznań. Mimo tego, że podczas obecnej kadencji w „Kolejorzu” 49-latek nie poprowadził jeszcze żadnego meczu, niektórzy już wieszczą mu wielką przyszłość. Jedną z takich osób jest Kamil Kosowski, który w Skorży widzi przyszłego selekcjonera.

– Lechowi się nie odmawia. Dobrze wspominam czas mojej poprzedniej pracy w Poznaniu. Udało nam się wówczas sięgnąć po mistrzostwo Polski, ale też przeżyć gorycz porażki – po objęciu Lecha Poznań powiedział Maciej Skorża, cytowany przez oficjalną stronę internetową. I mimo że nie zdążył on poprowadzić „Kolejorza” w żadnym meczu podczas obecnej kadencji, wróżona jest mu wielka przyszłość.

Kosowski o Skorży: To przyszły selekcjoner. „Rok, maksymalnie dwa lata”

Duże nadzieje w Skorży pokłada Kamil Kosowski. Były reprezentant Polski napisał na Twitterze, że Skorża w przyszłości, całkiem niedalekiej, poprowadzi Biało-czerwonych. – Rok, maksymalnie dwa lata i Maciej Skorża poprowadzi pierwszą reprezentację Polski – stwierdził były gracz m.in. Wisły Krakó, Chievo Werona czy FC Southampton.

Przewidywania Kosowskiego wydają się nieco, albo nawet bardziej niż nieco zaskakujące. Widać to w sekcji komentarzy pod jego wpisem, gdzie większość osób – delikatnie mówiąc – powątpiewa w to, że Skorża tak szybko będzie mógł przejąć reprezentację Polski. Szczególnie, że dopiero co został w niej zatrudniony nowy selekcjoner, Paulo Sousa.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.