Transfery

Karol Świderski otwarcie mówi o transferze poza Charlotte FC. „Mój menadżer prowadzi rozmowy”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Po niespełna dwóch latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych Karol Świderski chce wrócić do Europy. Jak przyznał sam zawodnik, pojawiły się oferty m.in. z Serie A. Na ten moment może być jednak trudno o transfer.

Karol Świderski to jedna z największych gwiazd Charlotte FC, które od niedawna rozgrywa swoje mecze w Major League Soccer. W trwającym sezonie reprezentant Polski strzelił dziesięć goli i zanotował sześć asyst w barwach „The Crown”. Klub z Karoliny Północnej nadal ma szansę, aby zakwalifikować się do fazy play-off.

Czy w dalszej części rozgrywek Charlotte FC będzie musiało radzić sobie bez Świderskiego? Na ten moment jest to mało prawdopodobne, ale niewykluczone. W rozmowie z portalem „Sport.pl” 26-latek przyznał, że jego usługami interesuje się wiele europejskich zespołów, a on sam chętnie wróci na kontynent.

Nie ukrywam, że chciałbym wrócić do Europy i zagrać w lidze top 5. Robię wszystko na boisku, aby tak było. Oczywiście, nie mam na co narzekać, bo warunki mamy tu bardzo dobre i niczego nam nie brakuje, ale jesteśmy daleko od naszego kraju i to nam doskwiera. To też jest uciążliwe w kontekście zgrupowań reprezentacji Polski, dlatego myślę o powrocie do Europywyznał Świderski.

Mój menedżer Mariusz Piekarski rozmawia z różnymi klubami. Są propozycje m.in. z włoskiej Serie A, ale o transfer będzie teraz niełatwo, bo okno transferowe w MLS już się zamknęło i klub nie będzie mógł już pozyskać nikogo w moje miejsce. Nie napalam się na transfer już w tym oknie, ale rozmowy jakieś trwają. Zobaczymy, co się wydarzy jeszcze tego latadodał piłkarz.

Być może klub jednak zdecyduje się mnie sprzedać do końca sierpnia, bo ma dwóch równorzędnych napastników na jedno miejsce w składzie. Trudno coś wyrokować – podsumował wątek.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.