Piłka Nożna

Gigantyczne zarobki Manciniego w Arabii Saudyjskiej. Tylko jeden trener będzie inkasował więcej

fot. Screen // YouTube // EURO 2020 Interviews

W połowie lipca Roberto Mancini niespodziewanie postanowił odejść z reprezentacji Włoch. Doświadczony szkoleniowiec ma związać się z kadrą Arabii Saudyjskiej, gdzie może liczyć na wielkie zarobki.

Kilkanaście dni temu na uniwersum włoskiej piłki nożnej spadła prawdziwa bomba atomowa. Wówczas bowiem Roberto Mancini ogłosił swoje odejście z kadry narodowej. Doświadczony szkoleniowiec prowadził „Azzurich” przez ponad pięć lat.

Kadencja Manciniego była słodko-gorzka. 58-latek objął drużynę Italii po nieudanych eliminacjach mistrzostw świata w 2018 roku. Trzy lata później Włosi świętowali zdobycie europejskiego czempionatu. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ na mundial w Katarze również nie udało im się zakwalifikować.

Jak przekonują media, Mancini otrzymał lukratywną ofertę prowadzenia reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Dotychczas selekcjonerem grupowych rywali Polaków z niedawnych mistrzostw świata był Herve Renard. Francuz objął jednak kobiecą kadrę swojego kraju.

Zdaniem „La Gazzetta dello Sport” w Arabii Saudyjskiej Mancini będzie mógł liczyć na pensję w wysokości 30 milionów euro rocznie. Umowa zostanie podpisana na trzy sezony. Jeśli informacje te okażą się prawdziwe, wówczas doświadczony szkoleniowiec stanie się drugim najlepiej opłacanym trenerem na świecie. Na pierwszym miejscu nadal plasuje się Diego Simeone, który inkasuje około 37 milionów euro za każdą kampanię ligową.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.