Transfery

Adam Buksa zostanie wypożyczony z RC Lens. Czas na odbudowę w słabszej lidze

Adam Buksa
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Adam Buksa najbliższy sezon najprawdopodobniej rozegra jako piłkarz Antalyasporu. Według tureckiego dziennikarza Ertana Suzguna operacja wypożyczenia Polaka jest właśnie finalizowana.

Po zaledwie roku pobytu na Stade Félix-Bollaert Adam Buksa wyjedzie z Francji w poszukiwaniu szans na regularną grę. Jego pierwszy sezon w drużynie RC Lens przebiegł zupełnie nie po jego myśli, a bardzo duży wpływ na negatywny rozwój sytuacji miały kontuzje. Przez urazy Polak opuścił prawie cały sezon.

Kiedy 26-latek przechodził z New England Revolution do francuskiego klubu leczył złamaną kostkę. Do zdrowia wrócił dopiero we wrześniu, dlatego też nie mógł przepracować z zespołem okresu przygotowawczego. Po powrocie do pełnej dyspozycji Buksa rozegrał cztery mecze z ławki rezerwowych i ponownie musiał zmagać się z problemami zdrowotnymi.

Kontuzja stawu skokowego wykluczyła go z gry na ponad pięć miesięcy. Jego ostateczny wynik w RC Lens to osiem meczów i zaledwie 93 minuty na boisku. Wszystko wskazuje na to, że 9-krotny reprezentant Polski najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu.

Według informacji przekazanych przez Ertana Suzguna Buksa najbliższy rok spędzi w Antalyasporze. Jak twierdzi dziennikarz, „Les Artésiens” doszli już do porozumienia ws. czasowego transferu Polaka do tureckiego klubu. Do oficjalnego ogłoszenia tego ruchu dojdzie po testach medycznych.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.