Transfery

Krzysztof Piątek musi szybko znaleźć nowy klub. Drastyczna decyzja Herthy ws. Polaka

Krzysztof Piątek
Fot. Paweł Jerzmanowski

Krzysztof Piątek nie pojedzie z drużyną Herthy Berlin na rozpoczynający się w środę obóz przygotowawczy do nowego sezonu. Niemiecki klub jest zdeterminowany, aby Polak niebawem zmienił pracodawcę.

Pomimo licznych plotek Krzysztof Piątek nie znalazł jeszcze nowego klubu. Wraz z końcem sezonu zakończyło się również jego wypożyczenie do włoskiej Salernitany. Tam krótko mówiąc Polak kariery nie zrobił. Jego bilans to 33 mecze, 4 gole i 5 asyst.

Miniona kampania ligowa w Bundeslidze okazała się dla Herthy Berlin katastrofalna. „Stara Dama” zajęła przedostanie miejsce w tabeli i przez co najmniej rok nie zobaczymy jej w elicie. Wydarzenia będą miały również wpływ na przyszłość Piątka.

27-krotny reprezentant Polski jest jednym z najlepiej opłacanych graczy w stolicy Niemiec. Po spadku z najwyższego szczebla rozgrywek Hertha Berlin nie może pozwolić sobie na dalsze wypłacanie pensji Piątkowi. Dlatego też władze klubu podjęły drastyczną decyzję co do napastnika i kilku innych graczy.

W środę Hertha Berlin rozpocznie przedsezonowy obóz przygotowawczy. Piątek został wystawiony na sprzedaż i nie pojedzie razem z drużyną do Austrii. W podobnej sytuacji znajdują się m.in. Tousart, Serdar, Chwolow oraz Lukebakio.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.