Transfery

Górnik Zabrze ma plan na zastąpienie swojego najlepszego strzelca. To piłkarz z 2. Bundesligi

Szymon Włodarczyk w najbliższych dniach najprawdopodobniej zamieni Górnik Zabrze na austriacki Sturm Graz. Jego miejsce w drużynie prowadzonej przez Jana Urbana miałby zająć Lawrence Ennali, zawodnik Hannoveru.

W minionym sezonie PKO BP Ekstraklasy Szymon Włodarczyk był najskuteczniejszym piłkarzem Górnika Zabrze. Utalentowany napastnik strzelił dziewięć goli. Do tego wyniku dołożył jedną asystę. Co więcej, do osiągnięcia takich liczb potrzebował zaledwie 1500 minut na placu gry.

Swoją dobrą dyspozycją młody zawodnik przyciągnął uwagę zagranicznych klubów. Ofertę za Włodarczyka złożył Sturm Graz. Austriacki klub zaproponował Górnikowi Zabrze 2,5 miliona euro oraz bonusy. Władze „Die Schwoazn” widzą w Polaku piłkarza, który w przyszłości może zrobić furorę we Włoszech, podobnie jak to ma miejsce w przypadku Rasmusa Hojlunda.

Jeśli do transferu dojdzie, wówczas Górnik Zabrze po zaledwie roku zarobi ogromne pieniądze na Włodarczyku. Piłkarz trafił na Śląsk z Legii Warszawa, a zapłacono za niego zaledwie piętnaście tysięcy euro. W obliczu utraty snajpera klub musi poszukać nowych rozwiązań.

Według informacji przekazanych przez Piotra Koźmińskiego, miejsce 20-latka w Górniku zająć może Lawrence Ennali. W poprzednim sezonie Niemiec wypożyczony był do trzecioligowego RW Essen, gdzie strzelił cztery gole i zanotował trzy asysty. Może grać zarówno na obu skrzydłach, jak i w środku ataku. Hannover nie będzie oczekiwał za niego dużych pieniędzy, bowiem jego umowa wygasa wraz z końcem przyszłej kampanii ligowej.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.