Liga Europy Sport 247

Mourinho wpadł w szał w tunelu po finale LE. Kamery nagrały, co powiedział do sędziego

Screen // Twitter / tvdellosport

W finale Ligi Europy AS Roma przegrała w środę z Sevillą. Rzymianie okazali się gorsi w serii rzutów karnych. Ale więcej, niż o samym spotkaniu, mówi się o kontrowersjach i sędziowskich decyzjach.

1:1 w podstawowym czasie gry, 0:0 w dogrywce i 4:1 dla Sevilli w serii rzutów karnych – takim wynikiem zakończył się środowy finał Ligi Europy. Finał, w którym nie brakowało kontrowersji.

Jedna z największych dotyczyła m.in. zagrania ręką w polu karnym jednego z zawodników Sevilli. To jednak nie wszystko – niektórzy twierdzą, że Roma powinna otrzymać przynajmniej dwa rzuty karne w podstawowych 90 minutach gry.

Decyzje sędziów wywołały dyskusje na całym świecie. Wywołały też rozwścieczenie wśród kibiców i Jose Mourinno. Portugalczyk nie zjawił się na oficjalnej ceremonii wręczenia medali (swój odebrał wcześniej), zamiast tego udał się natomiast do tunelu, gdzie czekał na arbitrów prowadzących spotkanie. Tam zjawiły się także kamery telewizji Sportitalia.

Kamery wspomnianej telewizji zarejestrowały zachowanie Mourinho oraz to, co mówił on do Anthony’ego Taylora. – Wstyd, k***a, wstyd. Wielka k***a szkoda. P*********a UEFA – powiedział, mówiąc po angielsku. – Nie potrafiłeś zachować twarzy – dodał już w języku włoskim.