Niemcy Włochy

Media są pewne: hitowy transfer Vlahovicia już w letnim oknie. Zdradzono nazwę klubu

Screen // YouTube / Juventus

Dusan Vlahović po zakończeniu obecnego sezonu ma opuścić Juventus. Serbskie media informują, że napastnik zostanie nowym graczem Bayernu Monachium.

42 mecze, 14 goli i cztery asysty – to statystyki Dusana Vlahovicia w tym sezonie. Choć liczby Serba są przyzwoite, na kolana nie rzucają. Podobnie jak gra całego Juventusu. Być może właśnie dlatego władze „Starej Damy” zdecydują się na jego sprzedaż, która pozwoli na odbudowę zespołu znajdującego się w kryzysie.

Jak informuje serbski „Telegraf”, Vlahović jest bliski przejścia do Bayernu Monachium, gdzie bardzo chętnie widziałby go trener mistrzów Niemiec, Thomas Tuchel.

W zespole Bayernu Vlahović miałby załatać lukę powstałą po odejściu Roberta Lewandowskiego. Lukę zarówno w kontekście gry w ataku, jak i roli największej gwiazdy zespołu. Tej nie podołał bowiem sprowadzony z Liverpoolu Sadio Mane.

Na razie nie wiadomo, ile Bayern miałby zapłacić za 21-krotnego reprezentanta Serbii. Wiadomo jednak, że Juventusowi z pewnością nie uda się odzyskać dużej części wyłożonej za niego kwoty – w styczniu ubiegłego roku turyńczycy zapłacili bowiem za Vlahovicia aż 81,60 mln euro.