Ekstraklasa

Poznaliśmy jeden z powodów odejścia Papszuna z Rakowa? „To z pewnością miało wpływ na jego decyzję”

Marek Papszun // Fot. Paweł Jerzmanowski

Marek Papszun po zakończeniu obecnego sezonu przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera Rakowa Częstochowa. Szkoleniowiec, którego zastąpi jego dotychczasowy asystent, Dawid Szwarga, sam zdecydował się na taki krok. Dotychczas nie znaliśmy powodów decyzji 48-latka. Teraz być może ujawniono jeden z nich.

To była jedna z najbardziej zaskakujących informacji w tym sezonie – Marek Papszun kilka dni temu poinformował na oficjalnej konferencji prasowej o tym, że po zakończeniu aktualnych rozgrywek nie będzie dłużej trenerem Rakowa Częstochowa. Konkretnego powodu lub powodów nie zdecydował się jednak zdradzić.

Po kilku dniach spekulacji i wymieniania przeróżnych nazwisk w mediach społecznościowych, w środę okazało się, że następcą Papszuna zostanie jego dotychczasowy asystent, Dawid Szwarga. Przy okazji w mediach pojawiły się także wypowiedzi właściciela częstochowskiego klubu, Michała Świerczewskiego, które być może zdradziły jeden z powodów decyzji Papszuna, co zresztą przyznał sam biznesmen.

– To [brak możliwości zrobienia kolejnego dużego kroku przez klub – red.] na pewno miało wpływ na decyzję Marka w tym temacie. Nie było takiej deklaracji z mojej strony, wręcz nawet wspomniałem o tym, że będziemy starali się dysponować środkami pieniężnymi zdecydowanie efektywniej, niż do tej pory – powiedział wspomniany Świerczewski w rozmowie z portalem internetowym telewizji TVP Sport.