Anglia Polacy za granicą

Kiwior może mieć kolejnego konkurenta do gry w Arsenalu. „Kanonierzy” szykują transfer zawodnika innego giganta

Fot. Paweł Jerzmanowski

Jakub Kiwior po styczniowym transferze do Arsenalu wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach. Polak na razie nie wygrywa rywalizacji z pozostałymi stoperami „Kanonierów”, a angielskie media donoszą, że zespół Mikela Artety latem może zasilić kolejny środkowy defensor.

71 minut w jednym meczu Ligi Europy i cztery minuty w jednym spotkaniu Premier League – to aktualny dorobek Jakuba Kiwiora w Arsenalu. Polski obrońca, który do drużyny „Kanonierów” przeniósł się w styczniu ze Spezii, na razie nie może wygrać rywalizacji z pozostałymi defensorami zespołu Mikela Artety, który najczęściej stawia na Gabriela i Williama Salibę.

W przyszłym sezonie Kiwiorowi o grę wcale nie musi być jednak łatwiej. Po pierwsze trudno będzie wygryźć z drużyny wspomnianą wcześniej dwójkę, a po drugie Arsenal chce sprowadzić kolejnego środkowego obrońcę. Jak informuje „Mundo Deportivo”, graczem Arsenalu może zostać Eric Garcia, aktualnie będący piłkarzem FC Barcelony. W Katalonii Garcia gra jednak mało i właśnie dlatego latem może szukać nowego zespołu.

Gdyby 22-letni Hiszpan rzeczywiście trafił do Arsenalu, byłby to dla niego powrót do Premier League po dwóch latach przerwy. Wcześniej był on bowiem graczem Manchesteru City (do którego trafił z młodzieżowej drużyny Barcelony).