Anglia

Gigantyczna podwyżka dla Grealisha. Wiadomo, ile Anglik będzie zarabiał w Manchesterze

Jack Grealish
Fot. Screen: YouTube/Man City

W czwartek Manchester City poinformował o zakontraktowaniu Jacka Grealisha. Aston Villa otrzymała za swojego kapitana 100 milionów funtów. Tym samym transfer reprezentanta Anglii został najdroższym w historii Premier League. Na tym sprawa jednak się nie kończy, ponieważ 25-latek miał otrzymać olbrzymią podwyżkę w stosunku do tego, ile zarabiał w klubie z Birmingham. James Ducker, dziennikarz „The Telegraph”, uchylił rąbka tajemnicy na temat wynagrodzenia nowego asa w talii Pepa Guardioli.

Do tej pory Jack Grealish inkasował 120 tysięcy funtów tygodniowo za grę w trykocie Aston Villi. Według informacji opublikowanej kilkanaście dni temu przez „Daily Mail” szefowie tego klubu zaoferowali 19-krotnemu reprezentantowi Anglii 200 tysięcy funtów tygodniowo. Miało go to skłonić do pozostania w szeregach zespołu.

Grealish zdecydował się jednak na transfer do Manchesteru City. Aston Villa zarobiła na jego odejściu rekordowe 100 milionów funtów. Pomocnik został tym samym najdroższym piłkarzem w historii Premier League. Wyprzedził Paula Pogbę (93 miliony funtów), Harry’ego Maguire’a, Jadona Sancho czy Romelu Lukaku.

Według informacji opublikowanej przez Jamesa Duckera, dziennikarza „The Telegraph”, Grealish będzie również jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w ekipie aktualnego mistrza kraju. Co więcej, redaktor twierdzi, że może on być liderem na liście płac. Zaznacza jednak, że nie ma pewności co do wysokości wynagrodzenia Kevina De Bruyne.

Sześcioletni kontrakt nowego piłkarza „Obywateli” ma być warty 115 milionów funtów. W związku z tym Grealish miałby otrzymywać na konto 369231 funtów tygodniowo. Jeśli informacje są rzeczywiście prawdziwe, wówczas Anglik zarabia najwięcej w lidze.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.