Kadra


Zaskakujące doniesienia eksperta. Fernando Santos rozważa nowy numer jeden w bramce

Fot. Paweł Jerzmanowski

Już na pierwszym zgrupowaniu pod wodzą Fernando Santosa może dojść do gigantycznej zmiany w kadrze. Jak ujawnił na antenie Meczyków Bożydar Iwanow, nowy selekcjoner rozważa zastąpienie Wojciecha Szczęsnego Rafałem Gikiewicziem.

W najbliższy piątek ogłoszone zostaną oficjalne powołania na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Jakiś czas temu Fernando Santos skontaktował się z grupą niemal pięćdziesięciu zawodników. Z tego grona wyselekcjonowana zostanie drużyna, która powalczy pod koniec miesiąca z Czechami oraz Albanią.

Jak się okazuje, już na samym starcie portugalski szkoleniowiec może zaszokować środowisko piłkarskie w Polsce. Zdaniem komentatora Polsatu Sport, Bożydara Iwanowa, niewykluczone, że Rafał Gikiewicz w końcu zadebiutuje w kadrze. Co więcej, to własnie golkiper Augsburga może na dłużej zastąpić Wojciecha Szczęsnego między słupkami drużyny narodowej. Dziennikarz nie chciał jednak ujawnić źródła tej informacji.

Ja gdzieś słyszałem, nie pamiętam kto mi mówił, Gikiewicz jest brany pod uwagę jako numer „1”. Nie wymyśliłem tego przecież. Słyszałem to w Niemczech i nie od Rafała Gikiewicza tłumaczył Iwanow.

W ostatnich latach każdy z selekcjonerów stawiał na Wojciecha Szczęsnego. Paulo Sousa dał mu nawet miejsce w bramce już na samym początku swojej kadencji. Zawodnik Juventusu dotychczas rozegrał 70 spotkań w reprezentacji Polski.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.