Kadra

Media: Santos znalazł następcę Krychowiaka. To pomocnik z Ekstraklasy

W lutym Fernando Santos zdążył już obejrzeć na żywo kilka meczów Ekstraklasy. Według informacji przekazanych przez „Polsat Sport” nowy selekcjoner reprezentacji Polski już wie, kim zastąpić Grzegorza Krychowiaka.

Do rozpoczęcia eliminacji mistrzostw Europy 2024 pozostał już tylko niespełna miesiąc. Na start reprezentacja Polski rozegra dwa z pozoru kluczowe mecze – z Czechami w Pradze oraz Albanią w Warszawie. Fernando Santos podróżuje po kraju w poszukiwaniu potencjalnych uzupełnień kadry.

Portugalczyk miał już okazję obejrzeć kilka spotkań Ekstraklasy. I o dziwo, jak informuje Cezary Kowalski z „Polsatu Sport”, wcale nie podchodził krytycznie do gry polskich ligowców. Największe wrażenie na Santosie wywarł Lech Poznań, a selekcjoner ocenił jego grę jako interesującą.

I to właśnie w szeregach „Kolejorza” 68-latek miał dojrzeć nowego reprezentanta Polski. Według wymienionego wcześniej źródła w oko portugalskiego trenera wpadł Radosław Murawski. To właśnie pomocnik Lecha Poznań wymieniany jest w gronie faworytów do zastąpienia Grzegorza Krychowiaka w środkowej linii.

Sceptycy twierdzą, że skoro mając 29 lat gra w polskiej Ekstraklasie i dotąd nie otarł się o pierwszą reprezentację, to w tym wieku trudno będzie mu zaistnieć. Z drugiej strony być może jest tak, że właśnie dojrzał piłkarsko, osiągnął swój szczyt formy i grzechem byłoby go nie sprawdzić. Zwłaszcza w tak trudnej sytuacji na tej pozycjipisze Kowalski.

Murawski nie jest jedynym graczem, który znalazł się w notesie Santosa. Poza pomocnikiem Lecha Poznań selekcjoner na swojej liście ma również Bartosza Slisza z Legii Warszawa oraz Damiana Dąbrowskiego z Pogoni Szczecin. Pojawiły się również nowe informacje na temat roli Krystiana Bielika.

Piłkarz Birmingham City miałby zostać przesunięty niżej i w obliczu dłuższej absencji Kamila Glika zająć jego miejsce w środku obrony. Wydaje się, że 25-latek już na dobre pokonał problemy ze zdrowiem. W tym sezonie wystąpił w 25 meczach we wszystkich rozgrywkach klubowych.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.