Hiszpania

Xavi wskazał piłkarza, który naznaczy nową erę w futbolu. „Jest niesamowity”

grafika: własna/Krótka Piłka

W trwającym sezonie ligowym formacja defensywna FC Barcelony spisuje się wręcz znakomicie. Jednym z fundamentów obrony „Blaugrany” jest Ronald Araujo. Zdaniem Xaviego zawodnik ten naznaczy nową erę w futbolu.

Mamy dopiero połowę lutego, a FC Barcelona posiada aż jedenaście punktów przewagi nad Realem Madryt w ligowej tabeli („Królewscy” rozegrali jeden mecz mniej). Pewną pozycję lidera Katalończycy zawdzięczają przede wszystkim świetnej postawie linii obronnej. Podopieczni Xaviego na ten moment stracili zaledwie siedem goli.

Jednym z filarów defensywy „Blaugrany” jest Ronald Araujo. Urugwajczyk opuścił znaczną część rundy jesiennej z powodu kontuzji, jednak kiedy już pojawiał się na placu gry, zdecydowanie nie zawodził. Zdaniem trenera FC Barcelony 23-latek odznaczy swoje piętno na światowym futbolu.

Araujo jest liderem. Ma znakomite umiejętności techniczne i taktyczne, wszystkie warunki, aby naznaczyć erę w klubie i światowym futbolu. Pokazuje wielki charakter. To niesamowity piłkarzkomplementuje Hiszpan.

FC Barcelona pozyskała Araujo w 2018 roku. Obrońca przez kolejne dwa lata szlifował swój talent w drużynie rezerw, by następnie przejmować rolę m.in. Gerarda Pique. W tej chwili urugwajski stoper plasuje się wśród najwyżej wycenianych graczy na swojej pozycji.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej