Hiszpania

Barcelona ma nowy cel transferowy. To piłkarz bezrobotny od ponad pół roku

FC Barcelona powoli rozpoczyna działania w zimowym oknie transferowym. Kataloński klub boryka się jednak z problemami finansowymi, przez co musi zachowywać się na rynku bardzo oszczędnie. Świadczy o tym fakt, że zainteresowała się ona pozyskaniem zawodnika, który jest bez klubu od siedmiu miesięcy.

FC Barcelona od dłuższego czasu znajduje się w kryzysie. Kryzysie sportowym i finansowym. Ten pierwszy wymaga od niej wzmocnień, ten drugi ich możliwość blokuje. Taka sytuacja sprawia, że szefowie katalońskiego klubu potrzebują niekonwencjonalnych pomysłów.

Jednym z nich jakiś czas temu było sprowadzenie Grzegorza Krychowiaka, o czym informował dziennik „Mundo Deportivo”. Teraz ta sama gazeta przekazała wieści na temat kolejnego pomysłu transferowego Barcy.

Jak się okazuje, hiszpański klub jest zainteresowany podpisaniem kontraktu z Jessem Lingardem. I może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Lingard od przeszło pół roku nie grał w żadnym klubie.

Ostatnio 31-letni Anglik występował w Nottinhham Forest. Z klubu odszedł jednak po zakończeniu sezonu 2022/23 i od tamtej pory nie podpisał umowy z żadnym zespołem.