Hiszpania

Zaskakujące doniesienia mediów. FC Barcelona zamierza pozyskać zawodników z topu

grafika: własna/Krótka Piłka

Powiedzieć, że FC Barcelona przechodzi obecnie przez trudny okres, to jak nie powiedzieć nic. Blaugrana wygląda fatalnie, notorycznie traci punkty, a atmosfera w klubie wygląda wręcz fatalnie. Zimą działacze chcą ściągnąć na Camp Nou wartościowych zawodników, którzy chociaż trochę poprawią sytuację.

Ronald Koeman nie jest ulubieńcem kibiców Barcelony. Holender podpadł już kilka razy i znajduje się na cenzurowanym, nie tylko sympatyków Dumy Katalonii, ale i zarządu.

Pomijając wyniki sportowe, szkoleniowiec notorycznie udziela kuriozalnych wypowiedzi i krytykuje swój skład. O ile do wielu rzeczy można się w jego przypadku przyczepić, tak nie można mu odmówić racji, że obecna kadra Barcy nie jest najsilniejsza. To może się jednak zmienić jeszcze zimą.

Kto trafi na Camp Nou?

Choć Koeman nie jest faworytem Joana Laporty, to najprawdopodobniej zachowa posadę trenera Barcelony, przynajmniej na razie. Do jego składu dokooptowani mają zostać natomiast nowi piłkarze.

„Mundo Deportivo” podaje, że chodzi o Raheema Sterlinga i Daniego Olmo. Klub już wcześniej chciał pozyskać obu panów, jednak finalnie nic z tego nie wyszło. Zimą ma być inaczej.

Oczywiście wydawać by się mogło, że Blaugrany nie stać na żaden z powyższych transferów. „Mundo Deportivo” przekonuje jednak, że klub będzie mieć odpowiednie finanse, aby przeprowadzić operacje.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1444828133547520002