Ekstraklasa

Gwiazdor Lecha bliski odejścia z klubu. „Coraz bardziej napięte stosunki z trenerem”

Joao Amaral po zakończeniu obecnego sezonu najprawdopodoboniej odejdzie z Lecha Poznań. Relacje Portugalczyka z trenerem „Kolejorza”, Johnem van den Bromem są coraz bardziej napięte – czytamy na łamach portalu Meczyki.pl.

26 meczów, cztery gole i trzy asysty – to dorobek Joao Amarala we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. Portugalczyk występuje w „Kolejorzu” od lipca 2018 roku (z przerwą na 1,5-roczne wypożyczenie do Pacos Ferreira), ale wiele wskazuje na to, że po zakończeniu obecnego sezonu opuści jego szeregi definitywnie.

O możliwym się transferze Amarala poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl. Dziennikarz przekazał, że relacje portugalskiego pomocnika z trenerem Lecha, Johnem van den Bromem są coraz bardziej napięte. „Ostatnio obaj odbyli rozmowę, której celem było wyjaśnienie nieporozumień” – czytamy we wspomnianym serwisie.

Jak przekazał Włodarczyk, wspomniany van den Brom nie jest zadowolony z postawy Amarala. Amaral nie jest natomiast zadowolony z tego, że trener nie obdarza go wystarczającym zaufaniem. Efektem tego jest chęć jego odejścia, którą 31-latek miał wyrazić już w tym oknie transferowym. Chęć tym większa, że zawodnik miał ponoć ofertę wypożyczenia. Lech z niej nie skorzystał. W związku z tym bardzo możliwe, że piłkarz pozostanie w drużynie do końca sezonu, ale pożegna się z nim po zakończeniu rozgrywek.