Ekstraklasa

Kolejne duże nazwisko może trafić do Ekstraklasy. Niedoszła gwiazda Barcelony negocjuje z Termaliką

Fot. Screen // YouTube // BRUK-BET TERMALICA TV

Po transferze Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze pora na kolejny hitowy ruch w polskiej Ekstraklasie. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Termalica Bruk-Bet Nieciecza negocjuje podpisanie kontraktu z Dmytro Czyhryńskim.

Letnie okienko transferowe zaczęło się stosunkowo niedawno, a już byliśmy świadkami kilku głośnych ruchów oraz powrotów w naszej rodzimej lidze. Nie ma oczywiście szans, by cokolwiek przebiło fakt, iż Lukas Podolski związał się z Górnikiem Zabrze, jednak Ekstraklasa wzmocniła się też o parę innych ciekawych nazwisk. Chodzi o m.in. Dominika Furmana, Michała Pazdana czy Adama Hlouska.

Według informacji Tomasza Włodarczka to nie koniec szaleństw tego lata. Jak podaje dziennikarz portalu meczyki.pl, Termalica Bruk-Bet Nieciecza może wkrótce ogłosić zaskakujący ruch. Mowa o podpisaniu kontraktu z byłym piłkarzem FC Barcelony, Dmytro Czyhryńskim.

Ukrainiec trafił na Camp Nou w 2009 roku za bagatela 25 milionów euro, co na tamte czasy było dosyć wysoką sumą. Rzeczywistość jednak szybko go zweryfikowała i dziś Czyhryński jest pamiętany jako jeden z najgorszych transferów w historii „Dumy Katalonii”.

34-latek po zaledwie jednym sezonie wrócił do swojego macierzystego klubu, Szachatra Donieck. Obrońca zaliczył także epizody w Dnipro Dniepropetrowsk i AEK Ateny, z którym rozstał się wraz z końcem czerwca. Co ważne, Czyhryński nie przyjdzie do Ekstraklasy ze sportowej „emerytury”, ponieważ w rozgrywkach 2020/2021 rozegrał 24 spotkania.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.