Wideo

Pierwsza bramka na mistrzostwach świata. Ekwador wychodzi na prowadzenie w meczu z Katarem [WIDEO]

Autorem pierwszego gola podczas mistrzostw świata w Katarze okazał się Ekwadorczyk Enner Valencia. Napastnik Fenerbahce pewnie wykorzystał rzut karny.

W pierwszej połowie meczu inauguracyjnego mistrzostw świata zdecydowanie lepiej prezentują się piłkarze reprezentacji Ekwadoru. Już po kilku minutach zawodnicy z Ameryki Południowej pokonali katarskiego bramkarza. Po interwencji VAR-u trafienie Ennera Valencii zostało jednak anulowane.

Kilkanaście minut później arbiter Daniele Orsato przyznał Ekwadorowi rzut karny. Do piłki podszedł wspomniany wcześniej Valencia i pewnym uderzeniem rozpoczął strzelanie na mundialu.

Kwadrans później Enner Valencia wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i silnym uderzeniem głową podwyższył wynik rywalizacji na 2:0.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.