Polacy za granicą

Oficjalnie: Patryk Klimala w New York Red Bulls

Fot. Screen // Twitter/ New York Red Bulls

Spekulacje medialne znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Patryk Klimala przeniósł się z Celtiku Glasgow do New York Red Bulls za 6 milionów euro.

Patryk Klimala był zawodnikiem Celtiku od stycznia 2020 roku. Polak do Szkocji przeprowadził się z Jagielloni Białystok za kwotę czterech milionów euro. 22-latek nie zachwycał w koszulce The Bhoys. W tym sezonie wystąpił w 24 spotkaniach (łącznie 580 minut) swojego klubu i zdobył w nich łącznie trzy bramki. Ogólnie dla ekipy z Celtic Park Klimala zagrał 28 razy i udało mu się zdobyć mistrzostwo Szkocji za sezon 19/20.

Mimo nienajlepszych miesięcy na Wyspach, Celtikowi udało się nawet zarobić na swoim piłkarzu, ponieważ New York Red Bulls zapłacili za niego 6 milionów euro. „Czerwone Byki” na inaugurację nowego sezonu MLS przegrały ze Sportingiem Kansas City 1:2, a w poprzednich rozgrywkach odpadły w pierwszej rundzie Play-Offs po porażce z późniejszym zwycięzcą ligi – Columbus Crew.

Patryk Klimala był ważnym elementem reprezentacji Polski U21, dla której zagrał w dziewięciu spotkaniach eliminacji mistrzostw Europy w 2019 oraz 2020 roku.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.