Liga Mistrzów

Pep Guardiola pod wrażeniem gry Kamila Grabary. „Nie wiem, czy to dzięki tej masce”

Screen // YouTube / Manchester City

W środę wieczorem Kamil Grabara zaliczył debiut w Lidze Mistrzów. Polski bramkarz rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu wyjazdowym FC Kopenhagi z Manchesterem City (0:5). Mimo pięciu wpuszczonych goli, Grabara zebrał sporo dobrych recenzji. Pod wrażeniem jego postawy był m.in. trener „The Citizens”, Pep Guardiola.

To był wyjątkowy wieczór dla Kamila Grabary. Polski bramkarz wrócił do gry po wielotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją, i od razu wskoczył do bramki na mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym zaliczył też debiut w tych rozgrywkach. Debiut nie byle jaki, bo przeciwko Manchesterowi City. Niestety rywal dla zespołu polskiego zawodnika okazał się zbyt silny. „The Citizens” wygrali bowiem aż 5:0, a dwukrotnie Grabarę pokonał m.in. znajdujący się w znakomitej formie Erling Haaland.

Mimo pięciu wpuszczonych goli Grabara zebrał sporo pochwał. 23-latka chwalili kibice, chwalili także duńscy dziennikarze. Pochwalił go też Pep Guardiola, który był pod wrażeniem postawy reprezentanta Polski. – Zaliczył nieprawdopodobny występ. Nie wiem, czy dzięki tej masce czy z powodu czegoś innego – przyznał trener Manchesteru City.

Grabara występuje w FC Kopenhadze od lipca 2021 roku. W ubiegłym sezonie wystąpił w 44 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. W obecnej kampanii na razie ma na koncie tylko trzy występy, ponieważ wiele spotkań opuścił ze względu na wspomnianą kontuzję, której doznał w meczu ligowym na początku sezonu.