Transfery

Ujawniono szczegóły negocjacji Lewandowskiego z Bayernem. Wiadomo, co przekonało władze „Die Roten”

Fot. Screen/ YouTube/ FC Barcelona

Po kilku tygodniach przerzucania się argumentami władze Bayernu Monachium zezwoliły Robertowi Lewandowskiemu na odejście do FC Barcelony. Dziennik „Bild” wyjawił, w jaki sposób kapitan reprezentacji Polski przekonał szefów „Die Roten” do transferu.

Saga związana z potencjalnym transferem Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony rozpoczęła się już kilka miesięcy temu. Polscy dziennikarze poinformowali na początku roku, że latem może dojść do sensacyjnego ruchu z udziałem gwiazdy mistrzów Niemiec. Wówczas ciężko było w to uwierzyć.

Sprawy nabrały rozpędu, kiedy sam zainteresowany zabrał głos w sprawie swojej przyszłości. Pod koniec sezonu 2021/2022 Lewandowski otwarcie wypowiedział się na temat swoich najbliższych zamiarów. Przedstawiciele Bayernu Monachium jednomyślnie zareagowali na słowa 34-latka.

Oliver Kahn oraz Hasan Salihamidzić przekonywali w licznych wypowiedziach o tym, że kapitan reprezentacji Polski wypełni swój kontrakt w klubie ze stolicy Bawarii. Ostatecznie po serii rozmów z napastnikiem i jego agentem szefowie „Gwiazdy Południa” zgodzili się na transfer do FC Barcelony. O powodzeniu negocjacji miało zadecydować spotkanie na Majorce, które odbyło się w połowie czerwca.

Napastnik sprawił wielką niespodziankę podczas spotkania szefów Bayernu z nim i doradcą Pinim Zahavim na Majorce w połowie czerwcaczytamy na łamach „Bilda”.

Pojawił się przed szefami z kilkoma kartkami A4 i szczegółowo wyjaśnił, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach, dlaczego doszło do takiej sytuacji i dlaczego chce opuścić klubdodano.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.