Transfery

Przełom w sprawie przyszłości Messiego. Argentyńczyk uczy się nowego języka

grafika: własna/Krótka Piłka

Umowa Leo Messiego z FC Barceloną przestanie obowiązywać wraz z pierwszym dniem lipca 2021 roku. Piłkarska przyszłość Argentyńczyka wciąż jest zagadką. Geoffroy Garétier twierdzi jednak, że sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki rozpoczął naukę języka francuskiego. Ma być to znak, że legenda „Dumy Katalonii” zamierza przenieść się do PSG.

Saga transferowa z udziałem Leo Messiego trwa od kilku miesięcy. Powodem opuszczenia Camp Nou miał być początkowo konflikt z Josepem Marią Bartomeu. Wydaje się jednak, że wątpliwości Argentyńczyka co do pozostania w Hiszpanii mają inne podłoże, gdyż w klubie nie ma już wspomnianego prezydenta.

Według medialnych pogłosek w gronie zainteresowanych usługami Leo Messiego wymienia się głównie Manchester City oraz PSG. Do niedawna to zespół z Premier League był liderem w wyścigu po podpis Argentyńczyka. Wiele wskazuje jednak, że w ostatnim czasie na pierwsze miejsce wysunęli się mistrzowie Francji.

Geoffroy Garétier twierdzi, że Leo Messi wraz z najbliższymi członkami rodziny rozpoczął naukę języka francuskiego. Dla dziennikarza Canal + to wyraźny znak, że piłkarz w przyszłości przywdzieje barwy klubu z Paryża.

„Leo Messi wraz z całą rodziną zapisali się na kurs języka francuskiego. To informacja z pewnego źródła” – opublikował Geoffroy Garetier.

„Dlaczego miałoby dojść do tego transferu? Wszyscy wiemy, że Barcelona jest w fatalnej sytuacji finansowej. Ich dług wynosi prawie miliard euro. Klub już nie jest w stanie płacić pensji Messiego” – kontynuuje francuski dziennikarz.

Nie wiadomo jednak czy opublikowana informacja jest prawdziwa. O decyzji Leo Messiego odnośnie do jego przyszłości kibice dowiedzą się najprawdopodobniej niedługo przed wygaśnięciem kontraktu z FC Barceloną. Być może wpływ na postanowienie Argentyńczyka będzie miała postawa „Blaugrany” w aktualnej kampanii.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.