Transfery

Już nie tylko Aston Villa. Jan Bednarek ma propozycję z kolejnego angielskiego klubu.

Screen // YouTube / Southampton

Angielskie media informują o kolejnym potencjalnym kierunku wypożyczenia dla Jana Bednarka. Obrońcą Southampton ma interesować się West Ham United.

O potencjalnym transferze Bednarka poza ekipę „Świętych” media na Wyspach Brytyjskich donoszą już od dłuższego czasu. 26-latek nie zagrał w dwóch ostatnich meczach Southampton w Premier League. Trenera Ralpha Hassenhuettla bardziej przekonuje linia obrona tworzona przez Armela Bella-Kotchapa oraz Mohameda Salisu.

W kontekście wypożyczenia Bednarka na sezon 2022/2023 najgłośniej mówiło się o Aston Villi. Jak kilka dni temu twierdził m.in. Fabrizio Romano, „The Villans” mieli prowadzić już zaawansowane negocjacje z Southampton. Okazuje się, że przeprowadzka do Birmingham nie jest jedyną opcją dla polskiego defensora.

Według informacji przekazanych przez Jacka Rossera z „The Sun” kolejnym klubem zainteresowanym pozyskaniem 43-krotnego reprezentanta Polski ma być West Ham United. W barwach londyńskiej drużyny Bednarek występowałby z byłym kolegą z kadry narodowej, Łukaszem Fabiańskim.

Wychowanek Lecha Poznań miałby załatać dziurę w obronie „Młotów”, jaką najprawdopodobniej sprawi odejście Craiga Dowsona do… wspomnianej wcześniej Aston Villi. Wszystko wskazuje na to, że do zamknięcia okna transferowego Bednarek zostanie piłkarzem jednego z tych dwóch angielskich klubów.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.