Transfery

FC Barcelona czyści skład przed sezonem. Trzech piłkarzy „Dumy Katalonii” zaoferowanych Chelsea

grafika: własna/Krótka Piłka

Po przeprowadzeniu wielu transferów podczas letniego okienka FC Barcelona ma zamiar pozbyć się niechcianych piłkarzy. Jak twierdzi „The London Evening Standard”, aż trzech zawodników wicemistrzów Hiszpanii zostało zaoferowanych londyńskiej Chelsea.

Dzięki aktywowaniu kilku dźwigni finansowych FC Barcelona była w stanie sprowadzić w swoje szeregi kilku jakościowych zawodników. Na Camp Nou trafili już Robert Lewandowski, Raphinha, Jules Kounde, Andreas Christensen oraz Franck Kessie. Według medialnych doniesień „Duma Katalonii” wciąż prowadzi rozmowy ws. pozyskania m.in. Cesara Azpilicuety oraz Bernardo Silvy.

W składzie wicemistrzów Hiszpanii znajdują się aktualnie gracze, którzy są niespecjalnie pożądani przez trenera oraz zarząd. FC Barcelona w szczególności chce pozbyć się dwóch Holendrów – Memphisa Depaya oraz Frenkiego De Jonga. Transfer drugiego z wymienionych zawodników może być trudny do zrealizowania.

O De Jonga już od kilku tygodni bardzo mocno zabiega Manchester United. Pomocnik nie ma zamiaru jednak odchodzić z dotychczasowego klubu. Dodatkowo FC Barcelona jest mu winna pieniądze za obniżkę pensji podczas pandemii. 25-latek jest aktualnie najlepiej zarabiającym piłkarzem w drużynie ze stolicy Katalonii.

W przypadku Depaya sprawa jest nieco prostsza, jednak wymaga sprawnego działania. Jak twierdzi Fabrizio Romano, FC Barcelona zaproponowała napastnikowi rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Już w piątek odbędzie się oficjalna prezentacja Roberta Lewandowskiego na Camp Nou, a Depay nadal dzierży obiecany Polakowi numer „9”.

Według informacji przekazanych przez „The London Evening Standard” Depay, De Jong oraz Pierre-Emerick Aubameyang zostali zaproponowani Chelsea FC. Londyńczycy w szczególności są zainteresowaniu usługami pomocnika „Blaugrany”.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej