Transfery

Klub z Ligue 1 złożył ofertę za kapitana Legii Warszawa. Wiadomo, co musi się stać, by do transferu doszło

Mateusz Wieteska
Fot. Paweł Jerzmanowski

Legia Warszawa może stracić swojego kapitana. Jak informują Tomasz Włodarczyk oraz Sebastian Staszewski, Clermont Foot 63 wysłało „Wojskowym” ofertę za Mateusza Wieteskę. Transfer stoi jednak pod znakiem zapytania.

Okienko transferowe w stołecznym klubie trwa w najlepsze. Szeregi Legii Warszawa zasilili już Maik Nawrocki (transfer definitywny po wypożyczeniu), Makana Baku, Paweł Wszołek, Blaz Kramer, Robert Pich oraz Dominik Hladun.

Zmiany tyczą się także kadry kapitańskiej. Po przybyciu Kosty Runjaicia na Łazienkowską Mateusz Wieteska przejął opaskę kapitańską od Artura Jędrzejczyka. Nowy trener Legii Warszawa uznał, że drużynę na boisko powinien wyprowadzać młodszy gracz.

Wychowanek „Wojskowych” może jednak bardzo szybko pożegnać się z tą nobilitacją. Jak przekazał w poniedziałek Tomasz Włodarczyk, 25-latek otrzymał propozycję transferu do Ligue 1. Sprowadzeniem Wieteski zainteresowane jest Clermont Foot 63. 15-krotni mistrzowie Polski mieliby zarobić na tym ruchu około 1,5 miliona euro.

Niewykluczone jednak, że Legia Warszawa zablokuje przenosiny swojego defensora do Francji. W meczu 1. kolejki Ekstraklasy złamania kości twarzy doznał inny obrońca stołecznego klubu, Maik Nawrocki. Teraz 21-letniego zawodnika czeka co najmniej 1,5-miesięczna przerwa.

Wieteska otrzyma zielone światło na wyjazd z Polski tylko w przypadku, jeżeli „Wojskowym” uda się sprowadzić odpowiedniego zastępcę.

Mateusz Wieteska potwierdził, że Legia Warszawa od kilku dni ma na stole ofertę z Clermont Foot, o czym napisał Tomasz Włodarczyk. Na piłkarza czeka 4-letni kontrakt, ale rozmowy są zawieszone. Sytuacja jest jasna: Wieteska odejdzie tylko jeśli Legia znajdzie następcę napisał Staszewski na Twitterze.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.