Transfery

Gwiazda Legii Warszawa z czasów Ligi Mistrzów może wrócić na Łazienkowską. „Rozmowy trwają”

Legia Warszawa nadal nie zakontraktowała nowego napastnika. Według informacji przekazanych przez portal Legia.net, stołeczny klub prowadzi negocjacje w sprawie wypożyczenia Aleksandara Prijovicia z Western United.

Przy Łazienkowskiej trwają poszukiwania kolejnych wzmocnień. Klub ściągnął już w swoje szeregi kilku zawodników, którzy mają pomóc w odzyskaniu dawnego prestiżu na krajowym podwórku. Kosta Runjaić otwarcie przyznaje jednak, że kadra „Wojskowych” potrzebuje jeszcze 3-4 piłkarzy nowych.

Jedną z pozycji do obsadzenia jest rola środkowego napastnika. W ostatnich tygodniach w mediach przewijał się temat powrotu Tomasa Pekharta czy pozyskania Jakuba Świerczoka z Nagoya Grampus. Portal Legia.net podał nowe, dość sensacyjne informacje.

Mianowicie, do Legii Warszawa miałby wrócić Aleksandar Prijović. Serb w latach 2015-2017 pomógł „Wojskowym” w zdobyciu dwóch mistrzostw Polski oraz krajowego pucharu. Podczas kampanii 16/17 popularny „Prijo” zdobył dwa gole w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Legia szuka zawodnika na tę pozycję [napastnika przyp. red.]. Ponowiła ofertę Tomasowi Pekhartowi dając mu lepszą propozycję, niż tę, którą dostał kilka tygodni temu. Czech ma inne oferty, z egzotycznych kierunków, na razie nie podjął decyzji. Niedawno agenci zaproponowali Legii kandydaturę właśnie Pirjovicia. Rozmowy trwają, temat nie jest jeszcze przesądzony, ale na dobrej drodze do realizacji można przeczytać na stronie Legia.net. 

32-letni Prijović jest rok młodszy od Pekharta, miałby zostać wypożyczony na nadchodzący sezon, australijski klub pokrywałby część jego wynagrodzenia dodano.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.