Reklama
Transfery

Sensacyjny powrót do Legii Warszawa? „Negocjacje już trwają”

Legia Warszawa chce wzmocnić pozycję numer „9” przed startem nowego sezonu Ekstraklasy. „Wojskowi” rozpoczęli negocjacje z… Tomášem Pekhartem, który jeszcze dwa tygodnie temu był ich piłkarzem.

Stołeczny klub buduje kadrę, która w rozgrywkach 2022/2023 będzie miała powalczyć o miejsce w eliminacjach europejskich pucharów. Na Łazienkowską trafili już m.in. Paweł Wszołek, Makana Baku czy Blaž Kramer, a Maik Nawrocki został wykupiony z Werderu Brema.

W biurach Legii Warszawa nadal trwają poszukiwania nowego napastnika. Jak przekazał na początku tygodnia portal Interia, na celowniku „Wojskowych” znalazł się były reprezentant Polski, Jakub Świerczok. Ze względu na sytuację kontraktową 29-latka transfer ten może być jednak trudny do zrealizowania.

Kolejnym zawodnikiem, z którym 15-krotni mistrzowie Polski jest Tomáš Pekhart. Czech występował już w barwach Legii Warszawa w latach 2020-2022. Postanowiono nie przedłużać jego umowy, która wygasła wraz z końcem czerwca.

Jak słyszymy, kolejne negocjacje już trwają. Mowa jest o dwuletniej umowie. Pomiędzy klubem, a przedstawicielem piłkarza, są jeszcze pewne rozbieżności finansowe, ale szansa na porozumienie jest coraz większa. Szczególnie, że w tym momencie legioniści mają tylko dwóch napastników – Kramera (który jest kontuzjowany) i Macieja Rosołka. Presja, aby pozyskać snajpera, jest więc ogromnanapisał Sebastian Staszewski z portalu Interia.pl.

Nie oznacza to jednak, że Pekhart ponownie zostanie piłkarzem Legii Warszawa. 33-latek otrzymał bardzo atrakcyjną ofertę z Rakowa Częstochowa, a ponadto jego usługami interesują się kluby z Czech, Turcji, Grecji, Szwajcarii, Arabii Saudyjskiej i Kataru.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej