Transfery

Raków Częstochowa pozyskał nowego bramkarza. To jeden z największych polskich talentów

Raków Częstochowa potwierdził trzeci transfer podczas letniego okienka. Do drużyny wicemistrza Polski dołączył bramkarz Xavier Dziekoński.

Przed podpisaniem umowy z Dziekońskim „Medalikom” udało się zakontraktować dwóch innych zawodników. Są to Stratos Svarnas (wypożyczenie z AEK Ateny) i Fabian Piasecki (transfer ze Śląska Wrocław za około 800 tysięcy złotych).

Młodzieżowy reprezentant Polski dotychczas bronił barw Jagielloni Białystok. To właśnie w jej barwach miał okazję zadebiutować w Ekstraklasie w wieku zaledwie 16 lat i dziewięć miesięcy. Łącznie Dziekoński wystąpił w trzydziestu meczach dla klubu z Podlasia.

W ostatnim sezonie 18-latek rozegrał jednak zaledwie dziesięć spotkań ligowych w koszulce Jagi. Urodzony w Grajewie golkiper często nie był brany pod uwagę nawet jeśli chodzi o rolę rezerwowego. Według nieoficjalnych informacji miało to związek z niechęcią Dziekońskiego do przedłużenia wygasającego w czerwcu 2023 roku kontraktu.

Wiedząc, że zawodnik po zakończeniu kolejnej kampanii ligowej zawodnik najprawdopodobniej odejdzie za darmo, Jagiellonia Białystok postanowiła go sprzedać przy jednej z ostatnich okazji. Dziekoński podpisał trzyletnią umowę z Rakowem Częstochowa. Wicemistrzowie Polski zapłacili za swojego nowego bramkarza kilkaset tysięcy złotych.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.