Ekstraklasa

Legia – Celtic w telewizji. Wiadomo, która stacja pokaże pożegnanie Boruca [TRANSMISJA TV, stream online]

W środę 20 lipca o godz. 18:00 Legia Warszawa na własnym stadionie zmierzy się w meczu towarzyskim z Celtikiem. Mecz ten będzie pożegnaniem Artura Boruca, bramkarza będącego legendą zarówno klubu z Warszawy, jak i zespołu z Glasgow. Już teraz wiadomo, że mecz Legia – Celtic będzie transmitowany w telewizji.

129 meczów, w tym 54 z czystym kontem – to statystyki Artura Boruca w Legii Warszawa. 194 mecze, w tym 77 z czystym kontem – to natomiast statystyki polskiego golkipera w Celtiku Glasgow. 42-latek jest uznawany za legendę obydwu wymienionych klubów. I właśnie mecz obydwu tych klubów zwieńczy bogatą w sukcesy karierę doświadczonego zawodnika.

W środę 20 lipca Legia zagra bowiem u siebie z Celtikiem. Dla Boruca będzie to mecz pożegnalny, nie tylko z Legią, w której grał w latach 1999 – 2005 i 2020-2022, ale ogólnie z piłką. Jeden z najlepszych polskich bramkarzy w historii zdecydował się bowiem na zakończenie kariery. Wspomniane spotkanie odbędzie się o godz. 18:00 na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej. Ci, którzy nie będą mogli obejrzeć pożegnania 65-krotnego reprezentanta Polski z trybun, będą mogli je zobaczyć w telewizji. Wiadomo już, która stacja przeprowadzi transmisję tego spotkania.

Mecz pożegnalny Boruca zostanie pokazany na antenie CANAL+SPORT. Potwierdził to dyrektor stacji, Michał Kołodziejczyk. „Mecz Legia-Celtic, pożegnanie Artura Boruca, 20 lipca od godziny 17 w CANAL+SPORT, do zobaczenia także w 4K Ultra HD” – napisał dziennikarz na Twitterze.

Nabycie przez CANAL+ praw do transmitowania meczu Legia – Celtic oznacza, że niektórzy będą mogli obejrzeć go także w internecie. Mowa tu o abonentach CANAL+, a także subskrybentach platformy CANAL+online.

  • Legia Warszawa – Celtic Glasgow
  • Środa, 20.07, godz. 18:00
  • Warszawa, stadion Legii przy ul. Łazienkowskiej
  • Transmisja TV: CANAL+SPORT