Reklama
Transfery

Bayern chce pieniędzy za Lewandowskiego w jednej racie. Niemcy boją się o bankructwo FC Barcelony

Fot. Screen/ YouTube/ Bayern Monachium

FC Barcelona już wkrótce złoży czwartą oficjalną ofertę za Roberta Lewandowskiego. Jak twierdzi Raphael Honigstein z „The Athletic”, Bayern Monachium żąda, aby cała kwota odstępnego zapłacona była w jednej racie.

Już od kilku miesięcy trwa saga związana z potencjalnym transferem Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. „Duma Katalonii” złożyła dotychczas trzy oferty za kapitana reprezentacji Polski, jednak każda z nich była konsekwentnie odrzucana przez mistrzów Niemiec.

Według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano FC Barcelona w ciągu kilku najbliższych dni po raz czwarty skontaktuje się z „Die Roten”. Na ten moment najwyższą propozycją ze strony wicemistrzów Hiszpanii było 40 milionów euro kwoty stałej plus 5 milionów euro w przyszłych bonusach.

Okazuje się, że Bayern Monachium nie ma zamiaru zgadzać się na żadne płatności odłożone w czasie. „Gwiazda Południa” ma bać się o stabilność finansować FC Barcelony.

Bayern zakomunikował Barcelonie, że nie chcą płatności na raty w przypadku transferu Lewandowskiego. Chcą otrzymać płatność z góry, ponieważ są przekonani, że Barcelona może upaść za rok czy dwa przez długipowiedział Honigstein w podcascie „The Tottaly Football Show”.

Jak bardzo FC Barcelona musi więc podwyższyć swoją kolejną ofertę za Roberta Lewandowskiego? „Sport BILD” pisze o 50 milionach euro, jakie Bayern Monachium chciałby zarobić już teraz na sprzedaży swojej największej gwiazdy.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej