Kadra

Wojciech Szczęsny wskazał zasadę, która potrzebuje zmiany w piłce. „To jest chore”

Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny porozmawiał z Tomaszem Smokowskim w wywiadzie dla „Kwartalnika Sportowego”. Dziennikarz zapytał bramkarza reprezentacji Polski o to, co najbardziej drażni go w piłce nożnej. Golkiper Juventusu bez problemu wskazał regułę, która według niego stanowi problem.

Wiele osób w środowisku piłkarskim uważa, że gruntowne zmiany w regułach rozgrywania meczów piłki nożnej w najbliższych latach są konieczne. Działacze w szczególności zauważają problem, jakim jest niski efektywny czas gry. Spotkania trwają regulaminowo 90 minut, a według specjalistycznych badań przerwy spowodowane boiskowymi wydarzeniami zabierają z każdego z nich niemal pół godziny.

Zdaniem Wojciecha Szczęsnego już wkrótce mecze będą odbywały się w formacie 2 połowy po 30 minut. Bramkarz reprezentacji Polski o swoich odczuciach opowiedział w rozmowie z Tomaszem Smokowskim.

Są w piłce rzeczy, które Cię drażnią? I które byś zmienił jako działacz UEFA?zapytał Smokowski.

Jeśli chodzi o zasady futbolu, chore jest to, że gra się 90 minut bez zatrzymania czasu. Dla dobra spektaklu trzeba będzie grać 2×30 z zastopowaniem go. Jestem przekonany, że dojdzie do tego jeszcze za mojej karierypowiedział Szczęsny.

Wtedy nikt nie będzie leżał i udawał urazu, nikt nie będzie wolno schodził z boiska przy mianach, wybijał autu czy piątki przez 20 sekund dodał.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.