Kadra Polska piłka

Tak długo Lewandowski będzie grał w piłkę. Poznaliśmy plan kapitana reprezentacji Polski

fot. własne/ Paweł Jerzmanowski

Robert Lewandowski udzielił wywiadu dla tygodnika „Piłka Nożna”. Napastnik Bayernu Monachium opowiedział o celach na przyszłość i zdradził, jak długo zamierza kontynuować karierę piłkarską.

Kapitan reprezentacji Polski ma już swoje lata, lecz pomimo tego jest w świetnej formie. Polak nie zamierza „zawieszać butów na kołkach”. W wywiadzie opowiedział, że planuje grać w piłkę jeszcze przez pięć-siedem lat. Lewandowski postawił sobie jasne wyzwanie. Utrzymać dobrą formę fizyczną i grać w piłkę do momentu, w którym pozwoli na to zdrowie.

„Mam pasję do tej dyscypliny sportu, sprawia mi ona wielką frajdę, mam cele i ambicję. Życie piłkarza nie trwa wiecznie, ale ja nie doszedłem jeszcze do momentu, w którym myślę, że już dużo osiągnąłem, więc mogę trochę odpuścić.” – opowiedział Robert Lewandowski udzielając wywiadu dla tygodnika „Piłka Nożna”

„Strefa mentalna jest bardzo ważna, ja planuję grać jeszcze pięć-siedem lat. Przynajmniej. To kwestia wyznaczania sobie kolejnych wyzwań. Mogę powiedzieć, że o inwestycji w siebie zacząłem myśleć w wieku 21-22 lat. Nie chodzi tu tylko o trening. Zacząłem próbować nowych rozwiązań, które mogą mi w mniejszym lub większym stopniu pomóc, choć na pierwszy rzut wydają się błahe.” – dodał kapitan reprezentacji Polski.

Sezon 2020/21 dla Polaka jest szczególnie dobry. W wieku 32 lat Lewandowski zagrał w 29. spotkaniach, co ciekawe strzelił w nich aż 30 bramek i zaliczył 8 asyst.

Tak Lewandowski podsumował wywiad z tygodnikiem „Piłka Nożna”: „Uczę się swojego organizmu od 12 lat, jego znajomość pozwala mi pewne rzeczy szybciej zrozumieć. Pracując z fizjoterapeutami, potrafię im wskazać, skąd pochodzi ból, mimo że odczuwam go w innym miejscu ciała. Podobnie jest w treningu, nauczyłem się wyczuwać, kiedy zaczynają się męczyć plecy, kiedy nogi. Ta świadomość jest znacząca teraz, ale będzie bardzo pomocna także w kolejnych latach – podsumował.”