Transfery

Lech złożył ofertę za skrzydłowego. Spore pieniądze za reprezentanta kraju

Piotr Rutkowski i Maciej Skorża
Fot. Screen: YouTube/Lech Poznań

Według Tomasza Włodarczyka, dziennikarza portalu „Meczyki.pl”, Lech prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie pozyskania nowego skrzydłowego. Redaktor twierdzi, że szeregi „Kolejorza” może niebawem zasilić Jhon Murillo. Klub z Poznania miał zaoferować za 25-letniego Wenezuelczyka niespełna milion euro.

Pion sportowy Lecha od wielu tygodni przeszukuje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień. Priorytetem jest sprowadzenie skrzydłowego. Do tej pory z przenosinami do Poznania łączono między innymi Damiana Kądziora, Carlosa Mane czy Luthera Singha. Żaden z tych piłkarzy nie zostanie jednak nowym podopiecznym Macieja Skorży.

Według informacji opublikowanej przez Tomasza Włodarczykiem władze poznańskiego klubu negocjują transfer Jhona Murillo z portugalskiej Tondeli. Przedstawiciele Lecha mają prowadzić zaawansowane rozmowy w sprawie ustalenia szczegółów przenosin 32-krotnego reprezentanta Wenezueli do zespołu rywalizującego w Ekstraklasie. Dziennikarz „Meczyki.pl” twierdzi, że polski klub zaoferował za tego piłkarza niespełna milion euro. Sytuacja nie jest jednak przesądzona, ponieważ „Kolejorz” nie doszedł jeszcze do porozumienia z samym zawodnikiem.

Murillo w sezonie 2020/21 wystąpił łącznie w 28 spotkaniach. Zdobył w nich 4 bramki oraz zanotował także 4 asysty. W aktualnej kampanii ligowej zagrał w meczu premierowej kolejki portugalskich rozgrywek. Skrzydłowy rozpoczął kampanię od zaliczenia ostatniego podania przy trafieniu jednego z kolegów. Kontrakt Wenezuelczyka obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 1 milion euro.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.