Ekstraklasa

Lech Poznań wybrał nowego trenera. „Negocjacje są już na ostatniej prostej”

Fot. Screen/ YouTube/ Lech Poznań

Według informacji przekazanych przez Sebastiana Staszewskiego z Interii nowym trenerem Lecha Poznań zostanie John van den Brom.

Na początku czerwca Maciej Skorża niespodziewanie zrezygnował z funkcji szkoleniowca pierwszej drużyny Lecha Poznań. W zakończonym niedawno sezonie 50-latek poprowadził drużynę „Kolejorza” do mistrzostwa Polski na stulecie założenia klubu. Swoją decyzję umotywował sprawami rodzinnymi.

Do biur przy Bułgarskiej napływały liczne CV od utytułowanych trenerów. Wśród zainteresowanych posadą w stolicy Wielkopolski znaleźli się m.in. Alan Pardew oraz Sven-Göran Eriksson. Ich wymagania finansowe przekraczały jednak możliwości Lecha Poznań.

Jak poinformował Sebastian Staszewski z portalu Interia, nowym trenerem Lecha Poznań zostanie John van den Brom. Władze „Kolejorza” negocjowały z Holendrem już od dłuższego czasu. Strony początkowo nie mogły dojść do porozumienia w kwestii pensji, jaką miałby inkasować van den Brom po podpisaniu kontraktu. Wszystko wskazuje na to, że 55-latek zmniejszył swoje żądania.

Nowym trenerem Lecha Poznań zostanie John van den Brom! Negocjacje z Holendrem są już na ostatniej prostej, sprawy kluczowe zostały dogadane. Na finiszu było trzech kandydatów, ale wybrano 55-latka, który w ciągu kilku dni ma podpisać z Lechem umowę na 2 latanapisał na Twitterze Staszewski.

Holender w przeszłości pracował w silnych klubach z lig Beneluksu, w tym m.in. Anderlechcie oraz AZ Alkmaar. Z pierwszą z wymienionych drużyn van der Brom świętował zdobycie mistrzostwa oraz pucharu Belgii.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.