Transfery

Kolejny chętny na zatrudnienie Paulo Sousy. Media wskazały zainteresowany klub

Paulo Sousa
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Kilkanaście dni temu tureckie media poinformowały, że Paulo Sousa jest kandydatem do przejęcia Fenerbahce. Ten rynek jest jednak specyficzny ze względu na mnogość pojawiających się doniesień odnośnie do transferów. Wiele z nich okazuje się po prostu kaczkami dziennikarskimi, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Nie można więc stwierdzić, czy rzeczywiście coś było bądź jest na rzeczy. Teraz włoscy dziennikarze twierdzą, że selekcjoner reprezentacji Polski znalazł się na celowniku zeszłorocznego beniaminka Serie A.

Kiedy pojawiły się pogłoski o zainteresowaniu tureckiego klubu zatrudnieniem Paulo Sousy, głos w sprawie zabrał Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej skonstatował, że rzeczą absolutnie normalną jest to, że dobrzy trenerzy są obserwowani przez kluby. Polski działacz zapewnił jednak, że portugalski szkoleniowiec skupia się tylko i wyłącznie na prowadzeniu drużyny narodowej. Dodał również, że selekcjoner wypełni umowę, która obowiązuje do końca eliminacji mistrzostw świata, czyli do listopada.

Giampaolo, Ranieri oraz Sousa

Nie jest jednak wykluczone, że Paulo Sousa zakończy wówczas przygodę jako sternik „Biało-Czerwonych”. Wiele będzie zależało zarówno od planów Portugalczyka, jak i decyzji nowego prezesa PZPN, który oceni wyniki osiągnięte przez szkoleniowca. Dziennikarze włoskiej gazety „Il Secolo XIX” poinformowali, że poczynania selekcjonera reprezentacji Polski obserwują włodarze klubu z Półwyspu Apenińskiego. Twierdzą, że mógłby on zostać nowym trenerem Spezii Calcio.

W Italii mówi się o tym, że Vincenzo Italiano znalazł się na celowniku Fiorentiny, która bardzo szybko rozstała się z Gennaro Gattuso. 43-latek w ostatnich latach zdołał zarówno wywalczyć awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, jak i w niej się utrzymać w dobrym stylu. Spezia Calcio pod jego wodzą uplasowała się na 15. miejscu w ligowej tabeli. Jeśli Italiano dojdzie do porozumienia z działaczami klubu z Florencji, Paulo Sousa będzie jednym z głównych kandydatów do przejęcia zeszłorocznego beniaminka Serie A. Tak przynajmniej twierdzą włoscy dziennikarze, którzy poinformowali, że selekcjoner „Biało-Czerwonych” trafił na listę kandydatów do przejęcia Spezii. Oprócz niego klub rozważa kandydatury Marco Giampaolo oraz Claudio Ranieriego.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.