Transfery

Gabriel Slonina niebawem zostanie piłkarzem angielskiego giganta. Testy medyczne w przyszłym tygodniu

Fot. Chicago Fire

W ciągu najbliższych tygodni ogłoszony oficjalnie powinien zostać transfer Gabriela Sloniny do Chelsea FC. Po kolejnym meczu ligowym w barwach Chicago Fire Amerykanin przejdzie testy medyczne.

Już od dłuższego czasu europejskie i amerykańskie media przekonywały, że Gabriel Slonina latem podpisze kontrakt z którymś z topowych klubów „Starego Kontynentu”. 18-latek najprawdopodobniej podjął już decyzję co do swojej przyszłości.

Według informacji przekazanych włoskiego dziennikarza Matteo Moretto młody bramkarz zostanie nowym piłkarzem londyńskiej Chelsea. Testy medyczne z udziałem Sloniny mają odbyć się po najbliższym meczu ligowym Chicago Fire, czyli na początku przyszłego tygodnia.

Taki obrót spraw oznaczałby, że „The Blues” wygrali rywalizację o względy 18-latka z Realem Madryt. O zainteresowaniu ze strony mistrzów Hiszpanii jakiś czas temu pisał Fabrizio Romano. Florentino Perez postanowił jednak nie spełniać oczekiwań finansowych Chicago Fire i zrezygnował z dalszych starań.

Po podpisaniu kontraktu z Chelsea Slonina zostanie ponownie wypożyczony do MLS. W barwach swojego aktualnego klubu niedoszły reprezentant Polski będzie grał co najmniej do końca 2022 roku.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.